ul. Solidarności 9, 39-120 Sędziszów Młp.

Polerowanie betonu

Na czym polega technologia?  

Technologia polega na szlifowaniu, polerowaniu, utwardzeniu i impregnacji posadzki betonowej i kamiennej. Szlifowanie wykonuje się maszynami planetarnymi na sucho lub na mokro. Powierzchnię utwardzamy i impregnujemy środkami chemicznymi beton polerowany to najbardziej skuteczne i niedrogie rozwiązanie do posadzek przemysłowych oraz komercyjnych. Największą zaletą technologii jest to, że beton polerowany nie zawiera żadnej górnej warstwy, która ulega uszkodzeniu w trakcie eksploatacji. Zwykły beton posadzkowy szlifujemy, polerujemy, utwardzamy chemicznie tworząc z niego powierzchnię odporną na ścieranie. Prawidłowo szlifowana i polerowana posadzka, zabezpieczona impregnatami zapobiega pyleniu oraz wnikaniu brudu i płynów. Wysoka odporność na ścieranie oraz niskie koszty pielęgnacji i utrzymania pozwalają utrzymać beton polerowany w idealnym stanie przez wiele lat.

Posadzka betonowa

Polerowany beton  idealnie pasuje do zastosowania w halach wielkopowierzchniowych. Głównymi zaletami wykorzystania posadzki betonowej z polerowanego betonu jest jego tani koszt wykonania, niski koszt utrzymania w czystości. Posadzka betonowa obrobiona przez systemy szlifowania i polerowania lepiej się sprawdza w trakcie eksploatacji, nie pyli, jest bardzo twarda, odporna na ścieranie oraz na wnikanie płynów i brudu. 
Posadzka betonowa może uzyskać nowy wygląd przez szlifowanie i polerowanie, utwardzenie i impregnację środkami chemicznymi. 

Przed polerowaniem

Po polerowaniu

Najwięksi deweloperzy, sieci handlowe oraz koncerny produkcyjne wybierają polerowany beton. Przez ostatnie lata w Polsce oraz w UE zostało zrobione wiele milionów m² szlifowanej i polerowanej posadzki. Ilość metrów kwadratowych rośnie rok do roku.  System polerowanego betonu to najlepsze rozwiązanie do regeneracji i czyszczenia posadzki betonowej w magazynach wielkopowierzchniowych oraz sieciach handlowych. Jeżeli zmienia się użytkownik hali,  można przy zastosowaniu technologii szybko i łatwo zregenerować posadzkę betonową lub płytki lastryko.

Posadzki betonowe na parkingu lepiej się sprawdzają w trakcie eksploatacji kiedy powierzchnia betonowa jest polerowana, twarda, odporna na ścieranie, łatwa w czyszczeniu. Beton polerowany nadaje się do wykonania posadzki na parkingach oraz serwisach samochodowych.
Zwykły beton posadzkowy można obrobić poprzez szlifowanie i polerowanie oraz utwardzenie chemiczne. Wykonuje się to przez usunięcie słabej górnej warstwy posadzki a następnie utwardzenie chemiczne oraz impregnację. Występują impregnaty, które utwardzają matrycę betonu i zabezpieczają przed wnikaniem brudu i płynów. Posadzki betonowe z betonu polerowanego to bardzo dobre rozwiązanie do regeneracji starej posadzki betonowej na parkingach oraz serwisach samochodowych.

Polerowany beton i beton cienkowarstwowy to modny i nowoczesny sposób wykończenia powierzchni. Beton jest warstwą mineralną. Powierzchnia posadzki betonowej pozwala architektom na stworzenie unikalnego projektu do wykończenia wnętrz. Nieograniczone możliwości oraz pomysły architektów umożliwia zastosowanie różnych stylizacji. Delikatne przebarwienia, pełna gama kolorów naprawdę nadaje indywidualny charakter właściciela mieszkania lub domu. Mineralna posadzka betonowa pozwala stworzyć atmosferę wnętrz, którą nigdy nie osiągnie się stosując materiały fabryczne.

Kamieniarstwo

Posadzka kamienna jest znana od wielu tysięcy lat. Marmurem i granitem wykonano wiele tysięcy obiektów na całym świecie. Kamień zawsze podkreśla status inwestora. Prawidłowo wykonana posadzka kamienna jest dobrym rozwiązaniem dla hoteli, restauracji, banków, kościołów itp.  Ale kamień w trakcie użytkowania często traci swój wygląd. W związku z tym niezbędna jest  regeneracja posadzki kamiennej, odnowienie połysku oraz właściwości użytkowe. Poprzez szlifowanie i polerowanie posadzki kamiennej oraz utwardzenie i impregnacją powierzchni jesteśmy w stanie odzyskać nowe życie dla starej posadzki kamiennej. Przy układaniu nowej podłogi marmurowej lub granitowej możemy zwiększyć twardość, usunąć nierówności przy łączeniach. nadać połysk i jednolity wygląd.